Náš příběh

„Z přírody“. To je doslovný překlad názvu deNatura. Právě z přírody totiž pocházejí naše produkty, které si vaše tělo zkrátka zamiluje.

Kosmetika deNatura vzniká pod dohledem odborníků a naše produkty splňují nejen přísné podmínky certifikací a osvědčení, ale také naše představy o kvalitní přírodní kosmetice – které jsou dost možná ještě přísnější.

Jak to všechno začalo

Za deNaturou stojí 3 kamarádi z České Lípy, Ondra, Michal a Honza, kteří se rozhodli spojit síly a vytvořit to nejúčinnější přírodní sérum na řasy. S nápadem přišel Michal. Jeho přítelkyně si totiž neustále kupovala různá séra a s žádným nebyla 100% spokojená.

Ani jeden z nich netušil, co je čeká. Ze dne na den se jejich každodenní rutinou stalo vzdělávání ve vývoji kosmetiky. Studovali jednotlivé látky a jejich možná spojení, složení kosmetických produktů a konzultovali s odborníky a výrobci, co je a není možné.

Každé složení, které vyvinuli a schválili si s odborníky a dodavateli, testovaly nejdříve jejich přítelkyně a kamarádky. Když viděli výsledky, začali s testováním na nezávislých testerkách, aby měli 100% jistotu, že séra uspokojí potřeby i ty nejnáročnější zákaznice, jako byla Michalova přítelkyně.

O více než rok později, po hodinách a hodinách studia, práce a konzultací, desítkách navržených variant složení a testování, do kterého se zapojilo více než 100 žen, se to podařilo. Našli ideální přírodní složení sér na řasy a obočí, které předčilo jejich očekávání. Nejen, že funguje lépe, než čekali, ale zároveň neobsahuje žádné hormony, oleje ani nebezpečné konzervační látky. Je tedy vhodné pro ženy s citlivou pokožkou, alergiemi a v jakémkoliv věku

Jak vyvíjíme naše produkty

Od výroby sér držíme tradici a každý produkt vyvíjíme jako by byl pro naše přítelkyně, pro které chceme jen to nejlepší, a prochází dlouhým a náročným testováním. Tím udržujeme vysokou kvalitu.

Na vývoji se nyní podílejí profesionální kosmetičky, nutriční terapeutka, náš zkušený vývojář kosmetických produktů Lukáš a čeští výrobci kosmetiky, kteří, stejně jako my, kladou důraz na kvalitu. A v neposlední řadě také vy, naše zákaznice.

Laboratoře a výrobny pod dohledem odborníků

Každý produkt je účinný, přírodní a má jedinečné složení. Víme, že krása a zdraví spolu úzce souvisí, a nikdy vám nenabídneme polovičaté řešení. Proto se například náš vitamínový komplex zaměřuje nejen na růst vlasů a nehtů, ale také na vaši hormonální rovnováhu a celkové zdraví – jen komplexní přístup vám totiž může přinést dlouhodobé výsledky.

Na vývoji se podílejí profesionální kosmetičky, nutriční terapeutka, náš zkušený vývojář Lukáš, čeští výrobci kosmetiky, kteří stejně jako my kladou důraz na kvalitu, a v neposlední řadě také vy, naše zákaznice.

Máme vlastní studio, kde účinky naší kosmetiky důkladně testujeme a dokumentujeme cestu našich modelek, testerek a dalších žen nejen za dokonalými řasami a obočím. Při vylepšování produktů a vývoji nových se opíráme také o zpětnou vazbu od vás.

Poznejte celý tým deNatury

Tomáš KarásekMarketing a projektové řízení

Mým úkolem je, aby byla deNatura co nejvíc vidět a abychom jako firma fungovali a posouvali se. Nudně napsáno - mám na starosti marketing a projektové řízení. Když nepracuju, jsem na procházce s přítelkyní Míšou, ve fitku nebo koukám na dobrý film.

Ondřej SpilkaProduktový vývoj a grafika

V deNatuře se starám o grafiku a produkty. Tvořím hlavní spojku mezi vývojáři, laboratoří a výrobci. Mým cílem je vždy dotahovat vše do maximální možné kvality tak, abychom skutečně prodávali jen to nejkvalitnější, co moderní kosmetika nabízí.

Honza SpilkaTvorba obsahu a velkoobchod

V deNatuře se starám o naše zákazníky, tvořím obsah a zařizuji velkoobchod. Našim zákazníkům rád vycházím vstříc a dodávám důkazy, že naše produkty opravdu fungují. Volný čas trávím s partnerkou, dcerou, všemožně sportuji, čtu a v nejlepším případě společně s holkami cestuji.

Michal KramperaSpráva webových stránek a finance

Na starost mám správný chod webových stránek, takže jestli najdete nějakou chybku, jsem vinen! Starám se o naše finance, právo a řeším objednávky produktů. Jo a jsem profík na hledání chyb a rád peskuji ty, kteří za ně mohou.

Michaela GorčíkováNutriční poradce a vývoj produktů

Na starosti mám analýzu, testování a vývoj nových produktů. Mýma rukama projde každý produkt, který se snažím doladit do nejmenšího detailu. Jsem také nutriční terapeutka, proto je zdravý životní styl mou neodmyslitelnou součástí. Miluji jídlo, silový trénink a pohodu u sledování seriálů.

Monika MatějkováProfesionální kosmetička a testování produktů

Jsem profesionální kosmetička a v deNatuře pomáhám při testování a vývoji nových produktů. Kromě toho mne můžete vidět i na fotkách a videích, které tvoříme. Ve volném čase ráda sportuji, peču a hlavně zkouším různé nové kosmetické produkty.

Laura BrázdováSpráva sociálních sítí

Mým hlavním úkolem je plánování a tvorba obsahu na sociálních sítích a jejich denní správa. Tvořím zejména na platformy Instagram a Facebook, kde také odpovídám na vaše zprávy a komentáře. Miluju tanec, cestování a čas strávený s rodinou či přáteli!

Lenka KonvičkováSpráva sociálních sítí

Jsem kreativní duše týmu. Starám se o náš Tik Tok profil a mimo to jsem zpěvačka, herečka a fotomodelka. Zúčastnila jsem se reality show Love Island 2023. Mým cílem je do videí předávat svou pozitivní energii a nadšení z našich produktů.

Na čem nám v deNatuře záleží

Prodáváme produkty, které sami používámeVšechnu kosmetiku nejprve zkoušíme na sobě a testujeme v našem týmu, okolí a s testerkami, abychom si byli jistí, že je 100% účinná a snadno se používá. Vývoj a testování produktu standardně trvá 6-12 měsíců.
Vyrobeno z šetrných přírodních složekPřírodní krása je podle nás ta nejlepší. Proto vyrábíme funkční kosmetiku z přírodních a kvalitních aktivních složek, které společně vytvářejí jedinečnou účinnou kombinaci. Díky tomu mají naše produkty prokazatelné výsledky.
Garantujeme vrácení peněz v případě nespokojenostiStojíme si za účinností našich sér. Zákaznicím proto garantujeme vrácení peněz, pokud nejsou s výsledky spokojené.
Nemáme co skrývat Ukazujeme reálné příběhy našich zákaznic a transparentně popisujeme složení každého našeho produktu, a proto si můžete u nás na webu přečíst vše od A až do Z.
Udržitelné výsledkyZakládáme si na upřímnosti. Neslibujeme vám zázraky na počkání, ale dlouhotrvající a udržitelné výsledky založené na letech výzkumu a zkušeností.

Duben 2020

Jsme parta tří kamarádů – Ondra, Michal a Honza – a právě jsme se rozhodli rozjet společný projekt s názvem deNatura. Naším cílem je vytvořit séra na řasy a obočí, která splní to, co zatím žádné jiné nedokázalo. Musí být účinné a zároveň šetrné, vyrobené z přírodních složek, bezpečné i při dlouhodobém užívání a dostupné za férovou cenu.

Inspirací byla Michalova přítelkyně, která nemohla dlouhodobě najít séra, která by ji vyhovovala. Proto jsme se rozhodli, že je vyrobíme sami.

Květen 2020

Začínáme s vývojem, každý den hodiny a hodiny studujeme jednotlivé látky, jejich možná spojení a složení kosmetických produktů obecně. Zároveň naše kroky konzultujeme s odborníky a výrobci, abychom si byli 100% jistí, že jdeme správným směrem. Uvědomujeme si, že to nebude snadná cesta, ale neuvěřitelně nás to baví, proto se nevzdáváme a pokračujeme dál.

Listopad 2020

Máme 3 varianty složení. Začínáme je testovat na našich přítelkyních a kamarádkách. Podle výsledků ladíme jednotlivá složení a testování opakujeme, abychom našli to nejúčinnější a zároveň nejšetrnější.

Únor 2021

Jdeme do finále! Po několika úpravách ve složení jsme našli našeho favorita, ale čeká nás ještě spousta práce. Pokračujeme v testování na nezávislých testerkách, abychom měli 100% jistou, že složení funguje.

Červenec 2021

Hotovo! Po více než roce vývoje, tisících hodinách studia, práce a konzultací s odborníky a výrobci máme složení sér, se kterým jsme spokojení a výsledky „před a po“, na více než 100 ženách, potvrzují, že opravdu funguje, jak jsme si představovali. Proto sérum na řasy, sérum na obočí a růstovou řasenku konečně uvádíme na trh a spouštíme e-shop https://www.denatura.cz/.

Září 2021

Kvalitní a funkční produkty už máme, ale zjišťujeme, že v oblasti marketingu a podnikání by se nám hodila pomocná ruka. A tak do týmu přibíráme nového parťáka Tomáše, který neváhá a bere vizi deNatury za vlastní.

Říjen 2021

Zakládáme studio a dokumentujeme cestu našich zákaznic a testerek. Uvědomili jsme si, že je to ideální cesta, jak ukázat kvalitu a funkčnost produktů deNatura našim potenciálním zákaznicím. Naše produkty testují ženy různých věkových skupin i v různých životních situacích, například po porodu, a jejich výsledky sdílíme na našich webových stránkách a sociální sítítch.

Navíc dáváme na séra 100% garanci vrácení peněz, pokud zákaznice neuvidí výsledek, protože víme, že naše séra fungují.

Leden 2022

Díky zákaznicím zjišťujeme, že stejně jako na trhu chyběla pořádná séra na řasy a obočí, chybí i další kosmetické produkty. A to je pro nás výzva!

Než se ale pustíme do rozšiřování nabídky, přibíráme nové členy do týmu. Přidává se k nám nutriční terapeutka Míša (Tomášova přítelkyně), která nám pomáhá s vývojem produktů, a Laura (Honzova přítelkyně), která se stará o naše zákaznice a spravuje sociální sítě.

Únor 2022

S tím, jak se rozrostl náš tým, se konečně může rozrůst i náš sortiment. Přidává se k nám šikovný podnikatel Lukáš, který v oblasti kosmetiky působí více než 15 let. Jeho zkušenosti v kombinaci s pílí a precizností nutriční terapeutky Míši nám dodávají nový vítr do plachet.

Od teď už nevyvíjíme produkty a deNaturu „jen“ pro naše přítelkyně, ale i s nimi a začíná se naplňovat naše vize o rodinné firmě.

Březen 2022

O vás, naše zákaznice, se nově stará tým zákaznické podpory v čele s Pavlínou. Cílem je, aby každá objednávka v pořádku dorazila a každá zákaznice přesně věděla, jak produkty používat. Zároveň tím získáváme vaši zpětnou vazbu, abychom věděli, co máme zlepšit.

Červen 2022

Navazujeme spolupráci s kosmetickým salonem Studio M. Slečny a jejich zákaznice nám pomáhají s testováním nových produktů a poskytují nám další cennou zpětnou vazbu.

Září 2022

Přidáváme do prodeje vitamínový komplex a hydratační sérum! Na jejich vývoji jsme pracovali více než rok, během kterého jsme ladili k dokonalosti každý detail a účinnou složku.

Krása a zdraví jdou ruku v ruce. Náš vitamínový komplex proto obsahuje všechny důležité látky, které ženy pro svou krásu a hormonální zdraví potřebují. Obohatili jsme ho navíc o rostlinné extrakty, aminokyseliny, kolagen, MSM a kyselinu hyaluronovou.

Hydratační sérum je naším přírodním řešením pro péči o pleť bez chemických konzervantů a parfemace, které se v běžné kosmetice hojně používají. Zaměřuje se na pět nejdůležitějších věcí, které pleť potřebuje: hydrataci, ochranu proti oxidaci, boj proti stárnutí, regeneraci a regulaci mazu. Jeho unikátní složení s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové hloubkově hydratuje a zjednodušuje péči o pleť.

Květen 2023

Přidává se k nám Jan Kvasnička, UX specialista s přesahem do procesů firmy a marketingu obecně, který přispívá svými bohatými zkušenostmi a pomáhá nám s rozvojem firmy. Nově s námi spolupracuje také Lenka, šikovná influencerka a zpěvačka, která nám pomáhá tvořit obsah pro naše zákaznice a na sociální síť TikTok.

Listopad 2023

Po dalším roce vývoje představujeme nové omlazující Anti-age sérum. S cílem efektivně bojovat proti vráskám a předcházet předčasnému stárnutí jsme vybrali přírodní alternativu retinolu, známou jako bakuchiol. Sérum obsahuje navíc růstové faktory z rostlinné placenty a koenzym Q10, které podporují mladistvě vypadající pleť. Naše anti-age sérum tak respektuje přírodní složení, je bez parfemace a chemické konzervace, a současně využívá vědecky ověřené ingredience s prokazatelným účinkem na pleť.