Doprava zdarma pro všechny objednávky nad 900 Kč.

5 chyb, které ženy dělají při péči o řasy

Může se zdát, že péče o řasy je docela jednoduchá záležitost. Existuje ale spousta věcí, které výrazně ovlivňují vzhled a kvalitu vašich řas. 

Pokud se vám zdá, že máte neustále stejné problémy s řasami, přestože na své řasy pilně aplikujete každý večer sérum, možná se dopouštíte jedné z těchto pěti zásadních chyb při péči o vaše řasy.

1. Natočení řas po aplikaci řasenky

Všichni víme, že kulma na řasy je nepostradatelným nástrojem k dosažení dokonalého natočení řas, zvláště pokud jsou vaše řasy příliš rovné. Ale víte, kdy by se kulma na řasy měla správně použít? Spousta žen dělá tu chybu, že natočí své řasy poté, co nanesou řasenku. A zde vzniká obrovské riziko! Pokud natočíte řasy ve chvíli, kdy je na nich nanesená řasenka, je veliká šance, že se vaše řasy jednoduše zlomí a vy o ně přijdete.

Řešení:
Jak už asi tušíte, řešení je velice jednoduché. Jako první VŽDY natočte své řasy a až poté aplikujte svou řasenku.

2. Své řasy upínáte v kulmě příliš velkou silou

Tento bod je úzce spojený s předchozím. Kulma na řasy je skvělý nástroj, musíte ho však umět správně použít. Spousta žen má pocit, že čím větší sílu při natáčení řas použijí, tím většího efektu dosáhnou. To však není pravda. Naopak existuje veliké riziko, že své řasy vážně poškodíte. Cílem natočení je dodat řasám přirození tvar vlnky, ne je neustále lámat do tvaru L. 

Řešení:
Místo toho, abyste řasu mačkala ze všech sil, kulmu opatrně přiložte na řasy a asi deset sekund lehce pulzujte. Pokud vaše řasy potřebují extra ohyb, můžete tento postup opakovat od kořínků řas po střední délky až po konečky nádherných, přirozených kadeří.

 

3. Jdete spát bez odlíčení

Neodlíčení make-upu před spaním je zločinem proti celé vaší kráse. Určitě jste už slyšela, jak je to špatné pro vaši pokožku. A pokud to není dostatečná motivace, je to špatné i pro vaše řasy!

Když použijete řasenku, vaše řasy jsou tuhé a drží v nejlepším případě v jedné pozici, zejména při užívání voděodolné řasenky. To znamená, že když spíte a válíte se v posteli, vaše řasy nemají přirozenou pružnost, jakou mají bez make-upu. Nejspíš víte, kam tím míříme. Znamená to, že vaše řasy jsou náchylné k lámání nebo vypadávání během spánku!  

4. Neodstraňujete oční make-up správně

Pokud na konci každého dne důkladně odstraňujete make-up ze svého obličeje, děláte správně! Ale víte, že ne všechny metody odličování jsou správné?

Víme, že je lákavé stále si otírat oči odličovacím ubrouskem nebo bavlněným hadříkem napuštěným odličovačem, ale ve skutečnosti to může být pro vaše řasy škodlivé. Proč? Kůže kolem očí a řas je velmi jemná a jakékoli tahání může způsobit vypadávání řas. Namísto toho jemně přitiskněte bavlněnou látku namočenou v odličovači na zavřené oko a nechte působit alespoň 10–50 sekund. Pak jemně setřete, aby se make-up uvolnil.

 

5. Strhávání umělých řas

I když je docela uspokojivé vidět, jak se odlepuje umělá řasa od linie vašich řas, nezapomeňte, že speciální lepidlo na řasy drží na místě nalepených řas posledních několik hodin. Pokud stáhnete dlouho nositelné lepidlo na řasy z vašich přirozených řas, potenciálně s ním několik z nich vytáhnete!

Přečtěte si také: Způsoby prodloužení řas: Umělé řasy, lifting, trvalá na řasy

Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je jemně uvolnit lepidlo na umělé řasy před stažením řas. Existuje několik způsobů, jak to udělat. Stejně jako u jemného odličování očních make-upů je jedním ze způsobů přitisknutí bavlněného polštářku namočeného v odličovači na oči po dobu alespoň deseti sekund. Nechte jej vsáknout do lepidla na řasy a uvolněte, než jej setřete.

Dalším superšetrným způsobem je vmasírovat čisticí olej na obličej na vaše oční víčko a působit blízko linie řas. Obě tyto metody fungují tak, aby jemně uvolnily lepidlo na řasy pro bezpečné a snadné odstranění umělých řas a nechaly vaše vlastní zdravé řasy pod nimi. Nakonec můžete řasy načesat pomocí oddělovače řas. Pomáhá odstraňovat přebytečnou řasenku a zanechává řasy krásně oddělené, neslepené a přirozenější